Przynosi ukojenie i pełne odprężenie, a przy tym wspiera prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Masaż bambusem, bo o nim mowa, wykazuje dobroczynny wpływ na umysł i ciało. Warto więc poddać się zabiegowi, by osiągnąć zadowalające rezultaty.
Na czym polega masaż bambusem?
Masaż bambusem jest masażem pobudzającym tkanki głębokie. Wykonywany za pomocą specjalnych kijków bambusowych, działa relaksacyjne oraz leczniczo. Ogrzane kije wałkują mięśnie, co prowadzi do ich natychmiastowego rozluźnienia. Jednocześnie dochodzi do pobudzenia krążenia krwi i limfy oraz złagodzenia wszelkich dolegliwości bólowych.
Jakich efektów można się spodziewać?
Masaż bambusem działa na organizm całościowo. Pozwala uzyskać stan pełnego odprężenia, regeneracji i rewitalizacji. Działając relaksująco, zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia samopoczucie oraz łagodzi stany depresyjne – wpływając pozytywnie na psychikę. Umożliwia zwiększenie elastyczności skóry, w efekcie czego przyczynia się do wymodelowania sylwetki.
Działanie masażu sprowadza się również do usprawnienia krążenia limfatycznego i żylnego oraz do zwiększenia elastyczności mięśni i ścięgien.
Kiedy warto poddać się masażowi bambusem?
Masaż bambusem wyróżnia się szerokim zakresem zastosowania. Jest szczególnie zalecany w przypadku:
- nadmiernego stresu,
- przemęczenia,
- pogorszonego samopoczucia,
- bólów głowy,
- bólów pleców,
- bólów mięśni,
- pogarszającego się stanu skóry.
Ponadto masaż bambusami, zwiększając elastyczność i jędrność sylwetki, pozwala pozbyć się cellulitu. Podczas masażu dochodzi bowiem do pobudzenia krążenia krwi i limfy, w efekcie czego nieestetyczne grudki i nierówności znikają.
Przeciwwskazania do masażu bambusem
Masaż bambusem jest bezpieczny. Niemniej jednak istnieje kilka przeciwwskazań, które wykluczają poddanie się temu zabiegowi. Zalicza się do nich między innymi:
- schorzenia przebiegające ze stanem zapalnym,
- powiększone węzły chłonne,
- skłonność do krwotoków,
- ciążę,
- choroby nowotworowe.
W trosce o swoje bezpieczeństwo oraz by wyeliminować jakiekolwiek ryzyko, warto przed przystąpieniem do zabiegu przekazać informacje o ewentualnie istniejących schorzeniach. Wówczas specjalista określi, czy choroba faktycznie jest przeciwwskazaniem do masażu.