Chelatacja – Kwas Alfa-liponowy (ALA)

CHELATACJA – kwas alfa –liponowy (ALA)

 

Chelatacja – jest to metoda oczyszczająca organizm, którą stosuje się w przypadku wielu chorób, m.in. takich jak: choroba wieńcowa, nowotwory, miażdżyca, zaburzenia krążenia, zawał serca, różnego rodzaju zatrucia, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia krążenia mózgowego, autyzm, depresja, stwardnienie rozsiane, Parkinson, Alzheimer.

 

Chelatacja dożylna – to zabieg mający na celu odnowę komórek i narządów, który przywróci im prawidłowe funkcjonowanie.

 

 

Działanie kwasu ALA

 

Kwas alfa-liponowy zmniejsza stres oksydacyjny (jest on przyczyną większości chorób przewlekłych!) m.in. poprzez stymulację syntezy glutationu, głównego wymiatacza wolnych rodników, przedłużając czas działania witaminy C oraz pośrednio witaminy E.

 

Kwas ALA jest jedynym chelatorem, który potrafi przekroczyć barierę krew-mózg, i wydobyć metale ciężkie z wewnątrz tkanek. Posiada zatem zdolność tworzenia związków chelatowych z metalami ciężkimi, jak rtęć, kadm, ołów i usunięcia ich z organizmu w bezpieczny dla niego sposób.

 

Jedną z ważniejszych funkcji ALA w organizmie jest przekierowanie metabolizmu beztlenowego komórek na drogę tlenową czyli „normalny” metabolizm, który nie powoduje wzrostu zakwaszenia organizmu i jest w stanie wygenerować dużo większą ilość energii. Co więcej, ma to również miejsce w przypadku komórek nowotworowych – przywrócony zostaje normalny cykl energetyczny, który poprawia i przyspiesza proces zdrowienia z choroby nowotworowej.

 

Kwas ALA stosuje się u pacjentów z oraz wysokim poziomem trójglicerydów oraz podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi frakcji LDL (potocznie nazywany złym cholesterolem) które to, powodują wzrost ryzyka wystąpienia choroby niedokrwiennej serca, zawału czy udaru. Zastosowanie terapii ALA wspomaga leczenie miażdżycy oraz chorób układu sercowo- naczyniowego i powstrzymuje dalszy rozwój procesów miażdżycowych.

 

Chelatacja kwasem ALA udrażnia tętnice, usuwa blaszki miażdżycowe, oczyszcza naczynia krwionośne. ze  złogów lipidowo-cholesterolowych.

 

Korzystny wpływ ALA na komórki wątroby obserwowano w takich patologiach jak zapalenia wirusowe wątroby typu A, B czy C oraz zatrucia grzybami lub lekami (np. tak powszechnie stosowanym paracetamolu).

 

Kwas ALA ma pozytywny wpływ w leczeniu podłoża cukrzycy ponieważ znacznie zmniejsza jej powikłania. Poprawia insulinowrażliwość, co oznacza, że komórki wydajniej reagują na insulinę produkowaną przez trzustkę, dzięki czemu obniża się poziom cukru we krwi. Zmniejsza również neuropatię cukrzycową, czyli uszkodzenie nerwów, które w znacznym stopniu zależy od zbyt wysokiego stężenia glukozy we krwi.

 

ALA wykazuje działanie wspierające organizm w przypadku uprawiania sportu, wysiłku fizycznego, czy wzmożonej aktywności ruchowej. Jest niezbędnym koenzymem w metabolizmie tłuszczów i węglowodanów, który wytwarza ATP, czyli cząsteczki energetyczne, występujące w komórkach. Poprawia on wychwytywanie glukozy w komórkach mięśni, które następnie wykorzystują ją do produkcji energii. Ze względu na zwiększenie produkcji ATP i skrócenie czasu regeneracji sił, organizm może znosić większe obciążenie ćwiczeń, wysiłku czy aktywności fizycznej.

 

Stosowanie kwasu alfa –liponowego poprawia wygląd i funkcjonowanie naszej skóry. Spowalnia i opóźnia procesy starzenia organizmu.

 

Zastosowanie terapii chelatowej kwasem alfa- liponowym (ALA) odblokowuje naturalne zdolności zdrowienia organizmu.

 

Aby terapia przyniosła zadawalające efekty zaleca się stosowanie kilku lub kilkunastu wlewów, w zależności od stanu zdrowia organizmu.

 

W naszym gabinecie wykonujemy zabiegi chelatacji metodą wlewów dożylnych kwasem alfa-liponowym (ALA).

 

 

Korzyści z dożylnej terapii chelatowej, kwasem alfa -liponowym

 

 • wspiera leczenie chorób nowotworowych (indukuje apoptozę komórek nowotworowych),
 • działa antyoksydacyjnie, usuwa nadmiar wolnych rodników, które są szkodliwymi substancjami, niszczącymi komórki naszego organizmu,
 • działa ochronnie na wątrobę,
 • regeneruje komórki wątroby w wyniku (zatrucia lekami i grzybami, zapalenia wątroby ),
 • wspomaga redystrybucję witaminy C i E (przedłuża więc ich działanie w organizmie),
 • działa jako chelat metali, co oznacza, że posiada zdolności oczyszczające, dzięki czemu organizm może skutecznie uwolnić się od metali ciężkich, toksyn, związków chemicznych i innych,
 • wykazuje działania przeciwmiażdżycowe,
 • wspiera leczenie zaburzeń krążenia obwodowego.
 • stymuluje syntezę glutationu w organizmie,
 • spowalnia proces starzenia organizmu ,
 • wpływa pozytywnie na proces odmłodzenia skóry i utrzymania jej w dobrej kondycji.

 

 

 

Przed pierwszym wlewem dożylnym konieczna jest konsultacja z naszym lekarzem,

w celu dostosowania dawki oraz długości terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

 Zadzwoń i zapisz się na wizytę.

 

  519 518 516