Solcoseryl

SOLCOSERYL jest bezbiałkowym wyciągiem otrzymywanym z krwi cieląt. W postaci roztworu podawany jest dożylnie. Wspomaga procesy naprawcze oraz reguluje zaburzenia metaboliczne komórek i tkanek. Zwiększa stopień wykorzystania tlenu oraz nasila  transport glukozy w niedotlenionych komórkach i tkankach. Przyspiesza ponowne podjęcie funkcji przez komórki, które zostały uszkodzone z powodu braku tlenu lub substancji odżywczych. Przyspiesza również gojenie uszkodzonych tkanek. Chroni tkanki zagrożone niedotlenieniem. Nasila syntezę kolagenu, stymuluje migrację i proliferację komórek.


Solcoseryl stosowany jest w przypadku:

 

  • miażdżycy zarostowej tętnic obwodowych,
  • stopy cukrzycowej,
  • zaburzeń gojenia się ran ( żylaki, owrzodzenia, odleżyny)
  • oparzeń, uszkodzeń skóry, przeszczepów skóry,
  • zapaleń rogówki,
  • nadżerek błon śluzowych,
  • i innych

Solcoseryl może być stosowany przez sportowców oraz osoby aktywne fizycznie, po wyczerpujących treningach, w celu poprawienia procesów regeneracyjnych, co wpływa na większą  wydolność organizmu i lepsze wyniki sportowe. Ułatwia przyswajanie substancji odżywczych, co sprawia, że organizm osoby trenującej, jest zdecydownie lepiej odżywiony. Utrudnia gromadzenie się mleczanu i znacznie przyspiesza jego rozkład. Mleczan  jest głównym sprawcą bólu mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym.

Solcoseryl  zawiera dość dużą ilość potasu, dlatego też nie należy stosować w czasie terapii dożylnej, dodatkowych preparatów z potasem.

Solcoseryl nazywany jest ,,cudownym środkiem”, ponieważ przynosi same korzyści bez skutków ubocznych.

 

 

Przed pierwszym wlewem dożylnym konieczna jest konsultacja z naszym lekarzem,

w celu dostosowania dawki oraz długości terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Zadzwoń i zapisz się na wizytę.

  519 518 516