Masaż Samurajski (miotełkami bambusowymi)

Japoński masaż, który wykonywany jest specjalnymi bambusowymi miotełkami. Składają się z bardzo cienkich pałeczek około 60 cm długości, zebrane w kok. Elastyczne pędy bambusa podczas masażu daje przyjemne wibracje w ciele. Tradycyjna japońska technika eliminuje sztywność mięśni i daje pełny relaks.

Masaż bambusowymi miotełkami — co to jest?

Bambus, o unikatowych właściwościach, jest idealnym narzędziem do przeprowadzenia się na relaksujący masaż. Łodygi tej rośliny mogą pochwalić się wytrzymałością, sprężystością i przy tym niesamowitą elastycznością. Dlatego nawet najbardziej cienkie gałązki, połączone w jeden pęczek, nie łamią się.

Jest to masaż modelująco-antycellulitowy, ale również doskonale sprawdza się jako masaż rozluźniający napięte mięśnie. Przydaje się w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia. Stosownie masażu twarzy bambusowymi pałeczkami wykazuje właściwości liftingujące. Świetnie dotlenia organizm, modeluje sylwetkę, zwłaszcza pośladki, uda oraz talię. Masaż bambusowy jest również sposobem na stres, zmęczenie i złe samopoczucie. Ruchy oklepujące i wibrujące znakomicie odprężają oraz niwelują napięcia mięśni. Dostarczą pozytywnej energii, w dosłownym tego znaczeniu.

W zależności od stosowanych technik masaż może oddziaływać pobudzająco na skórę, tkankę mięśniową, łączną, nerwową pobudzając eksteroreceptory. Można również działać uspokajająco, rozluźniająco powodując zmniejszenie napięcia mięśniowo-powięziowego. Miotełki mają zastosowanie w innych typach masażu np. wspomagających odchudzanie, modelujących, drenujących, relaksacyjnych.